logo

ÇORUM’DAKİ YANGIN HERŞEYİ KÜL ETTİ

AW000184Çorum’un Konaklı beldesinde çıkan yangında samanlık, garaj, kamyonet, traktör, mibzer makinesi ve süt tankları kül oldu.
Edinilen bilgilere göre, Konaklı beldesinde yaşayan Murat Tezcan’a ait evin yan tarafında bulunan samanlıkta gece geç saatlerde bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler samanlık ve garaj kısmını sardı. Rüzgarın da etkisiyle yangın büyüdü. Yangını fark eden ev sahibi itfaiyeyi arayarak yardım istedi. İddialara göre, olay yerine gelen Konaklı Belediyesi’ne ait itfaiye aracının suyunun don olması üzerine Çorum’dan yardım istendi. Çorum Belediyesi itfaiye ekiplerinin gelmesiyle birlikte yangına müdahale edildi. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangın, Tezcan’a ait eve sıçramadan söndürüldü. Yangında samanlık, garaj, garajda bulunan kamyonet, traktör, süt tankı, mibzer, kilerlik, buğday ambarı kül oldu.
AW000184Patlama sesine uyanınca yangını fark ettiğini dile getiren Tezcan, “Dışarı çıktığımda alevler samanlığı sarmıştı. Rüzgarın da etkisiyle her tarafı alevler kapladı. Çok uğraşmamıza rağmen hiçbir şeyi kurtaramadık. Ambarlardaki buğdaya kadar tüm birikimlerimiz kül oldu. Üzgünüm. Tek tesellimiz can kaybının olmaması” dedi.

507 Toplamda görüntülenme sayısı 2 Bugün görüntülenme sayısı
Share
#

SENDE YORUM YAZ